Kaş' da Katılabileceğiniz Aktiviteler

Kaş' da tatil sizlere bir çok aktivite imkanı sunmaktadır, Bu aktivitelerden bazıları, Dalış, Yamaç Paşütü, Kekova Tekne Turu, Sea Kano Keyfi, Saklıkent Gezisi ve daha bir çok aktivitelere katılabilirsiniz

Scuba Diving ( Dalış ) Aktivitesinde Bulunabilirsiniz.

Dünyanın en önemli 50. dalış bölgesi seçilen Kaş, oldukça zengin bir sualtı canlılığı ve faunasına sahiptir. Yaz aylarında 40-50 m varan görüş mesafesi ve kayalık dip yapısıyla Kızıldeniz'den sonra, Akdeniz'in önemli bir dalış noktasıdır. 

Dip yapısının genelde kayalık olmasından ötürü, Kaş'ın sualtında Orfoz, Akya, Sinarit, Lahos, Barakuda, Vatos, Asker Balığı, Müren, Karagöz, Ahtapot, Kalamar, Domuz Balığı, Hani, Alibey, Kardinal Balığı ve Karavida, Böcek (İstakoz) Deniz Kaplumpağası, Deniz Tavşanı gibi birçok balık çeşidini ve sualtı canlısını hemen hemen her dalışta görmeniz mümkündür. 

 

Sea Kano ( Deniz Kanosu) ve Yamaç Paraşütü Aktivitesinde Bulunabilirsiniz.

Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosuyla, başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınzın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise, yüreğinizin sesini dinlemeniz yeterli olacaktır. 

Ulaşım olanaklarının sınırlı olduğu keşfedilmeyi bekleyen kıyılarıyla Kaş bölgesi kano turlarıyla alışılmışın dışında bir turizm aktivitesi olarak her geçen yıl dikkat çekici bir yukarı çıkış grafiği gösteriyor. 

  

Dilerseniz Kekova ( Batık Şehir ) tekne turuna çıkabilir veya Saklıkent etkinliklerine katılabilirsiniz

Tekne turlarıyla günübirlik yakın koyları, plajları ve ayrıca Kekova turlarına katılarak biraz da tarih ekleyerek eğlenebilirsiniz.Tatiliniz boyunca şehir stresinden uzak 24 saat Akdeniz'in mavi sularında denize girebilir, balık tutabilir yada şnorkelle denizin altını keşfedebilirsiniz. Yat turlarına ister arkadaş grubunuzla veya ailenizle bir yat kiralayarak yada normal standart turlardan bir kabin kiralayarak tatilinizi gönlünüzce geçirebilirsiniz. Bu hizmeti aldığınız firma personelleri sizin güzel bir mavi yolculuk geçirmeniz için ellerinden geleni yapacaktır.

Bu doğal güzellik içersinde geçirilen saatler  tüm sorunlarınızı soğuk suyu ile alıp götürecektir Saklıkent doğal ortamda size tüm güzellikleri sunan muhteşem doğası ve inanılmaz güzel suyu ile gizli bir doğa harikası olarak karşımıza çıkmaktadır Saklıkent kanyonunda çeşitli su sporları yapıp adrenalininizi yükseltebilirsiniz. En iyisi siz gezin ve tadına varın anlatmakla bu güzelliklerin tadına varılmaz.Saklıkent kanyonu 17 km uzunluğunda olup bunun ilk kilometreleri herkes tarafından , 7 km si ise orta zorlukta olup gezilebilir. Ama 17 km nin tümünü geçmek için profesyonel ekipmanlılar gerekmektedir.

  

Pilajlar ( Patara ve Kaputaş Plajı )

Patara Plajı, Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.

Patara plajından içeriye, antik kente, rüzgarla taşınan kumulların önüne geçilebilmesi için setler oluşturulmuştur.

Patara plajı genişliği ve uzunluğu nedeniyle geçmişte Yeşilçam filmleri tarafından çöl sahnelerinde fon olarak kullanılmıştır. Günümüzde de, naturist ve nudistlerin rahatlıkla çıplak olarak yüzüp güneşlenebildiği bir sahil olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaputaş Plajı: Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı.

Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuazrengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Kaputaş Mevkii'nde resimdeki yarmalar açılırken meydana gelen iş kazasında 4 işçi hayatını kaybetmiştir. Plajın hemen yukarısından geçen yolun kenarında; üzerinde, ölen işçilerin isimlerinin bulunduğu 2 adet tabela vardır.

Büyük Çakıl ve Küçük Çakıl Plajları

Büyük Çakıl Plajı Kaş merkezin 1.750 metre doğusundaki plaj. Jandarma binasının önünden geçen asfalt yol takip edilerek ulaşılabilir. Küçük Çakıl Plajı'nın bulunduğu koyun doğusundadır.

Uzunluğu yaklaşık 50 m. olmakla beraber her iki yanı kayalıktır. Denizin içinden kaynak çıkması nedeniyle suyu soğuktur

Küçük Çakıl Plajı, Antalya ili Kaş ilçesinde, kente girdikten sonra sahil yolundan devam ederken otel ve pansiyonlarının önünde bulunan ilk plajdır. Habesos Hotel'in tam karşısındadır. Adından da anlaşılacağı gibi çakıl taşlarıyla bezeli küçük şirin bir plajdır. Limana yakın olmasına rağmen temiz ve enfes bir denizi vardır. Yeraltı kaynak suları denize bu bölgede ulaşır.

Akçe Germe ve Limanağzı Plajı

Akçagerme plajı Kalkan Kaş Arası mesafede yer almaktadır. Minibüsle veya yürüyerek Kaş'tan ulaşabileceğiniz yerlerden biridir.

Limanağzı plajı Mavi Bayrak Ödülü alan bir plajdır. Özellikle yaz dönemlerinde teknelere sık sık ev sahipliği yapmakta..

Likya Yolu Kaş-Aperlai rotasınında sahil boyunca yürüyüp, lüks evlerin olduğu yere kadar geliyorsunuz. Tabelayı takip ederek Büyükçakıl’a ulaşınca Likya Yolu işaretleri başlıyor. Yukarı doğru devam edince sağa dönüp evlerin arasından devam ediyorsunuz. Evlerden çıktıktan sonra beyaz çakıl taşlı bir yoldan ilerliyorsunuz ve daha sonra sağa doğru kıvırlan dozerle açılmış sarı bir toprak yola giriyorsunuz. Bu yol üzerinde bir zeytin ağacı adak ağacına dönüşmüş. Yine sola dönüp evlerin arasından ilerleyince toprak bir yola çıkılıyor. Dümdüz ilerleyince zeytin ağaçlarının bulunduğu bir alana çıkıyorsunuz. Burada da birkaç ev var. Makilerin arasından taşlık bir araziden geçiyorsunuz. Patika bitince Limanağzı Koyu’nu görüyorsunuz. Koya ulaşmak için dik ve zorlu ama manzarası çok güzel bir iniş sizi bekliyor. İniş üzerinde bir anıt mezara rastlayacak, kimi yerlerde iplere tutunarak ilerleyeceksiniz. Kaş-Limanağzı arası 4,5 km. 1,5 saatte kolaylıkla yürüyebilirsiniz. Limanağzı Koyu’nda küçük bir işletme var. Burada çadır kurabiliyorsunuz. Arabayla gelemezsiniz. Sadece tekneyle ulaşılıyor..

 

Talay Pansiyon' da Tatilin Keyfi Bir Baskadir

Tatilinizi Kaş' da geçirmeyimi düşünüyorsunuz ? Erken rezervasyonlarda % 20 sizleri bekliyor, Bu Fırsatı Kaçırmayın!Hemen Arayın Rezervasyonunuzu yapalım.

Telefon Numaramız : 0242-836-11-01 - Cep : 0532-545-92-99

Akdeniz'in huzur sığınağı Kaş'ta özlediğiniz tatil!

Talay Pansiyon denizin hemen kıyısında, Kaş merkez ve limana yürüyerek 5 dakika mesafede bulunmaktadır.

Ünlü dalış merkezleri, Alternatif doğa sporları, Tarihi güzellikleriyle Akdenizin İncisi Kaş